O nás

     Český spolek sportu a činností z.s., je organizací se 14 ti-letou tradicí a zkušenostmi s vedením tréninků, kempů a dalších sportovních či výchovných činností.

     Z naší historie jsou nepřehlédnutelné předsezónní soustředění hráčů, zajištění účasti na mimosezónních turnajích, organizace a zajištění náborových akcí a výběrových tréninků mladých talentů. Chloubou činnosti jsou přípravná či přátelská utkání s hráči zahraničních klubů, zejména z Kanady, která mladým hokejistům vždy přinesla nezapomenutelné zážitky i následná přátelství.

     Český spolek sportu a činností z.s., pracuje především s dětmi a mládeží, ale také s dospělými (např. HC Fotr).

     Spolupracujeme s mateřskými školami, kde se věnujeme základům bruslení, formou zájmového kroužku. Kroužek bruslení probíhá ve spolupráci se sportovním klubem HC Hvězda Praha. Cílem je seznámit děti s bruslením, naučit nové dovednosti a podpořit jejich zájem ke sportu. Dále nabídnout dětem a rodičům následné pokračování formou hokeje či krasobruslení ve sportovních klubech.

     Nově připravujeme projekt ve spolupráci s klubem HC Hvězda Praha a LZ Hokej. První ročních tohoto projektu plánujeme formou jednodenních kempů již od září 2020. Zde se budeme věnovat především hráčům z klubu HC Hvězda Praha z kategorií přípravky až třetí třídy. Kempy budou zařazeny do hokejové sezóny, abychom s hráči mohli pracovat dlouhodobě a efektivně. Tréninky budou probíhat ve spolupráci s LZ Hokej a dalších profesionálních trenérů.

     Cílem projektu je zdokonalit herní dovednosti a motoriku jednotlivých svěřenců. Kempy nenahrazují klubové tréninky, jsou pouze doporučeným doplňkem ke zlepšení herních činností jednotlivce.

     HC Fotr je hokejový tým, který se skládá z nově začínajících dospělých hráčů. Jejich činnost je ve spolupráci s klubem HC Hvězda Praha. Hráči HC Fotr jsou začínající hokejisti s velikým nadšením k hokeji i tréninkům. Cílem je vzdělávání dospělých, v aktivní sportovní činnosti, zejména učení a zdokonalování nových dovedností.

„NIKDY NENÍ POZDĚ ZAČÍT“

Do budoucna naší snahou je rozšířit ČSSČ o podporu MŠMT, PUT a dalších, díky jejich podpoře bychom rádi uskutečnily projekty finančně dostupnější a organizovaly další projekty.

Do budoucna připravujeme sportovní i zdravotně-preventivní činnosti.

Děkujeme za maximální podporu hokejovému klubu HC Hvězda Praha.